Qr Code
Grieķija 2017: Santorini karstie avoti, saulrieti un arheoloģiskie izrakumi
SANTORINI
TIRA - FIROSTEFANI - OIJA - MESAGONIJA - MESARIJA - PIRGOS - KAMENI - TERĀZIJA - AKROTIRI
 
NO 2017. GADA 2. NOVEMBRA LĪDZ 5. NOVEMBRIM
 
Bilde:  
Grieķijas karogs
 
Ilgums: 4 dienas/ 3 naktis 

 

 

 

Santorīni ir viena no tām vietām uz zemeslodes, par kuru gandrīz katram ir zināms priekšstats, pat pirms pasakainā Grieķijas sala ir apciemota. Tas ir romantiķu un skaistuma mīļotāju galamērķis, vieta uz kurieni doties tiem, kuri vēlas šo burvību baudīt nesteidzoties, atgūstot ikdienā pazaudēto dvēseles harmoniju.

Ceļojums piemērots: visiem, kuri ilgojas pēc saules un siltuma novembrī, kuriem patīk krāšņi un neparasti dabasskati, kuri vēlas dažas dienas pavadīt mierīgā, nesteidzīgā un romantiskā atmosfērā. Līdzi ir jānem: peldkostīms, siltākas virsdrēbes vakara pastaigām, ērti apavi, kas piemēroti staigāšanai pa bruģi un kāpšanai pa kāpnēm 

Izmitināšana viesnīcā Veggera Hotel 4***.
Viena no labākajām Santorīni viesnīcām, kas atrodas pie pašas pludmales. Tā izvietojusies pie populārākās Santorīni melno smilšu pludmales Perisas ciematā. Plašajās istabās pieejams: gaisa kondicionieris, bezmaksas WI-FI, ledusskapis, TV un fēns. Seifs pieejams reģistratūrā. Katrai istabai ir balkons, kas pavērsts pret dārzu vai Egejas jūras plašumiem. Viesnīcā ir divi āra baseini, restorāns, kas piedāvā ne tikai brokastis, bet arī pusdienas un četru ēdienu vakariņas (dzērieni par papildus samaksu) kā arī bārs. Līdzās atrodas veikals un ciemata centrs. Līdz Santorīni galvaspilsētai var aizbraukt pusstundas laikā (taksometra cena ~25€).
 
Iemitināšanās no 15:00 , atbrīvošana līdz 12:00.
 
 
Lidojumi:
02. novembrī 07:00-10:30 Rīga - Santorīnī.
05. novembrī 19:00-22:30 Santorīni - Rīga.

Lidojums 369 € , lidojums un viesnīca 549 € (vienai personai)

Maksā iekļauts:

  • Lidojums.
  • Uzkodas lidmašīnā.
  • Pasažieru nodevas.
  • Sagaidīšana lidostā.
  • Transfērs lidosta-viesnīca-lidosta.
  • 3 naktis viesnīcā.

Maksā nav iekļauts:

  • Ekskursijas.
  • Apdrošināšana.
  • Personīgie izdevumi.
  • Dzeramnauda.

 

EKSKURSIJU TŪRES:

2.novembris Tira, Firostefani un Oija saulrietā (ap 7 h):

10:30 transfērs no lidostas uz viesnīcu
12:00 izbraukšana no viesnīcas
 
Ekskursijas pirmajā daļā apskatīsim Santorini lielāko pilsētu un administratīvo centru Tiru, pievēršot īpašu uzmanību grieķu ortodoksālajai baznīcai un Zelta ielai. Pēc pusdienām tiks dots nedaudz brīva laika, lai apskatītu brīnišķīgās ainavas, kas paveras no vulkāna krātera malas. 
Pēc tam dosimies uz vēl vienu apdzīvoto vietu, kas veras uz ar jūras ūdeni pieplūdušo vulkāna krāteri – Firostefani. Te mums būs fotopauze, lai iemūžinātu slaveno zilo Domu, kas veras krāterī.
Tālāk dosimies uz Imerovigli, kas atrodas uz vulkāna malas augstākā punkta un kur mums tiks dots laiks, lai kājam izstaigātu ciemats un paši aplūkotu ievērības cienījāmākās vietas. 
Ceļojuma pirmās dienas ekskursijas noslēgumā brauksim uz Egejas jūras piekrastes visskaistāko un slavenāko ciematu Oiju. Pēc interesantāko vietu apskates ciematā, dosimies uz vecajām pilsdrupām, no kurām varēsim noskatīties (ja laikapstākļi atļaus!) pašu skaistāko dabas „priekšnesumu” Grieķijā – saulrietu. 

 

Cena: 65 EUR

Maksā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas (ūdens un vīns iekļauts)

 

3.novembris Mesagonija, Mesarija un Pirgos (ap 8 h):

10:00 izbraukšana no viesnīcas

Ekskursijas sākumā dosimies uz melno, vulkānisko Monolithos pludmali. 
Pēc foto pauzes, tālāk brauksim uz Kamari, kas ir pazīstams kūrorts un Mesa Gonia ciematu. Vietējiem tas ir „spoku ciemats”, ko izpostīja spēcīga zemestrīce gadsimtu atpakaļ, savukārt tūristiem ir interesanti apskatīt atliekas no šis „noslēptās” vietas arhitektūras. 
Nākošā pietura būs Messaria, kurā apskatīsim brīnišķīgas savrupmājas vietā, kas pazīstama ar ilgu rūpniecisku pagātni. 
Tālāk mūsu ceļš vedīs uz no viduslaikiem sagalabājušos ciematu Pyrgos, kur ieturēsim pusdienas. Ciematā apskatīsim arī senas pilsdrupas, no kurām paveras brīnišķīgas ainavas. 
Ekskursijas turpinājumā apstāsimies foto pauzē pie Profitis Ilias klostera un noslēgumā apmeklēsim vienu no pazīstamākajām vīna ražotnēm uz salas, kur vērojot saulrietu no tās terasēm, varēsim degustēt vietējo vīnu.   


Cena: 70 EUR

Maksā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas (ūdens un vīns iekļauts), vīna degustācija.
 

4.novembris Palea un Nea Kameni, karstie avoti, Terēzijas sala (ap 7 h):

10:00 izbraukšana no viesnīcas

Autobuss mūs aizvedīs uz Athinios ostu, kur kāpsim uz kuģīša, lai dotos uz lavas saliņu Nea Kameni. Te apstāsimies, izkāpsim, lai pa zemes taku pieietu tuvāk joprojām aktīvā vulkāna krāterim. 
Pēc tam atgriezīsimies kuģītī un dosimies uz otro vulkānisko salu Palea Kameni, kur atrodas karstie avoti. Šeit tiks dota iespēja nopeldēties. 
Pēc tam kuģītis mūs aizvedīs uz Terāziju – salu, kas senāk bija Santorīni salas sastāvdaļa, bet atdalījās pēc milzīgās vulkāna ekskplozijas gandrīz 3000 gadus pirms Kristus. Terāzijā uzturēsimies apmēram divas stundas, lai pusdienotu, peldētos vai izpētītu Manolas ciematiņu, uz kuru var doties pa 300 pakāpieniem uz augšu vai ēzelīša mugurā ( cena 6 €). 
Kuģojot atpakaļ uz Athinios ostu, pabrauksim garām Oijai un varēsim nofotografēt lieliskas ainavas ar Santorīni klintīm. No ostas autobuss mūs aizvedīs atpakaļ uz viesnīcu. 

 

Cena: 80 EUR

Maksā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas (ūdens un vīns iekļauts), ieejas maksa vulkānam pieguļošajā teritorijā, maksa par ūdens transportu.
 

5.novembris Akrotiri arheoloģiskie izrakumi un Megaločuri ciematiņš (ap 5 h):

11:00 izbraukšana no viesnīcas.
Ekskursijas pirmajā daļā dosimies uz Akrotiri jeb Santorini Pompejām, pa ceļam izbraucot cauri salas teritorijai, kur audzē vīnogulājus un apskatot nelielus tipiskus ciematus. 
Neskatoties uz to, ka vulkāna izvirdums iznīcināja Akotiri apmēram 3600 gadus atpakaļ, pilsēta ir lieliski saglabājusies zem biezā pelnu slāņa. Sabiedriskās ēkas un privātmājas, kas klātas ar skaistām freskām, lieliska drenāžas sistēma atklāj Vēlā bronzas laikmeta dzīvesveidu. Vienlaikus ar „Zudušo Atlantīdu” varēsim apbrīnot moderno tehnoloģiju sasniegumu paraugu – bioklimatisko patvērumu, kas pasargā senās drupas no mainīgo laikapstākļu kaitīgās ietekmes. 
Nākošā pieturvieta būs Perissas melnā pludmale, bet pēc pusdienām dosimies uz gleznaino Megalochori ciematu, kur izbaudīsim mierīgu pastaigu gar vēja nospodrinātajām baltajām mājām un baznīcām. 
 
Cena: 70 EUR 
Maksā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas (ūdens un vīns iekļauts), ieejas maksa Akrotiri arheoloģiskajā objektā
 
17:00 transfērs no viesnīcas uz lidostu
19:00 izlidošana uz Rīgu
 
 

Redzēt Pasauii!