Qr Code
|
 Trinideda un Tobāgo 2019/2020: Latviešu 20. jubilejas salidojums!
 
PORTOVSPEINA - SANFERNANDO - TOBĀGO - PLIMATA - ĀRGAILA - GUDVUDA - PIDŽENPOINTA - SKĀRBOROVA - ŠARLOTVILLE 
 
no 2019.gada 26.decembra līdz 2020.gada 5.janvārim
 
 
Bilde: ©
Ceturtdien, 26.decembrī.
Vienlaicīga ierašanās Portovspeinā no mītnes zemēm
Pievakarē sadraudzības kokteiļu stunda pie peldbasēna
 
Piektdien, 27.decembrī.
Agri no rīta: TV intervija (pārstāvjiem) Trinideda un Tobāgo: Latviešu 20. jubilejas salidojums 2019-2020!
Pēc brokastīm: Portovspeinas pilsētas ekskursija
Pievakarē: Karonī putnu rezervāta ekskursija
Vakarā: Trešo Svētku eglīte, sapazīšanās vakars, dziedāšana
 
Sestdien, 28.decembrī.
Dienas ekskursija uz Sanfernando dabas rezervātu un Labrejas asfalta ezeru
 
Svētdien, 29.decembrī
No rīta: brīvs laiks (gājiens pa viesnīcas teritorijas kalniem)
Pēcpusdienā: ceļš uz Tobāgo ar ātrkuģi - katamarānu
 
Pirmdien, 30.decembrī.
Kurzemes piekrastes ekspedīcija – kurzemnieku apmetņu vietas
Oficiālā fotografija pie Kurzmenieku pieminēkļa
Pēcpusdienā puzuru gatavošana, vakarā sadraudzības kokteilis
 
Otrdien, 31.decembrī.
Laivas brauciens gar (Jaun)kurzemes piekrasti, pelde līčos
Pēcpusdienā: Vecā gada izvadīšanas dievkalpojums Plimatas Sv.Dāvida baznīcā
Jaunā gada sagaidīšana pie L.Kurzemes līča un Kurzemes pieminēkļa
Banketa vakariņasTrinideda un Tobāgo: Latviešu 20. jubilejas salidojums 2019-2020!
 
Trešdien, 1.janvārī.
Ārgaila ūdenskrituma ekskursija un Gudvuda dzīvnieku parks
 
Ceturtdien, 2.janvārī.
Pidženpointa dienas ekskursija un Rabinsena Krūzo ala (pelde ar krāsainām zivīm un Nailona baseinā, Bukū līcī)
 
Piektdien, 3.janvārī.
Skārborovas ekskursija (botāniskais dārzs, muzejs, pilsēta)
Pēcpusdienā gājiens uz putnu barošanas rezervātu
 
Sestdien, 4.janvārī.
Šarlotvilles un Pirātu/Kuršu līča dienas ekskursija, koppelde, pikniks
Atvadu vakariņas

Svētdien, 5.janvārī.
Dalībnieku atgriešanās mītnes zemēs
Vakaros: Salidojumu vēsture – gaismas bildes, stāstījumi; filmas izrāde Latvija – Gambija - Tobago
 
 
Maksa par 10 diennaktīm vienai personai daloties ar otru personu tai pašā istabā (double): $1382
Double - parasti atsevišķas gultas, bet var pieprasīt vienu lielu gultu.
Trinidedā apmešanās ir Kaskeidijas viesnīcā (Cascadia Hotel and Conference Center), Portovspeinas ziemeļu daļā (St.Ann's), jaukā vietā, gleznainos pakalniņos, ar skaistu peldbasēnu. Šo viesnīcu esam izmantojuši vairakkārt, un tur jūtamies ērti. Bijušais viesnīcas vadītājs to ir nopircis un turpina veikt atjaunošanas darbus. Uz centru var nobraukt ar taksi 15 minūtēs.
Tobāgo atkal ¨Rupucī”, bijušajā Rex Turtle Beach Hotel, tagad pārkristīts par Starfish Resort Tobago, kas atrodas pie Lielā Kurzemes līča, un kur pirms nedaudziem gadiem izbūvēja modernu un lielu peldbasēnu. Pašas istabas ir izvietotas divu stāvu mājiņu savienojumā, kas izveido gaŗu serpentīnu gar Lielo Kurzemes līci. Starp mājām un jūru ir mauriņš, tad seko pludmale. Var nopeldēties, ātri atgriezties istabā. Daudziem kūrlanderiem ir paticis lasīt un mierīgi atpūsties pie pludmales, vai sēdēt mauriņā, vai arī uz balkona. Pludmalē parasti svinām Jaņus, šoreiz sagaidīsim Jauno gadu. Šajā apkārtnē agrāk bija apmetušies kurzemnieki ( 17.g.s), un tur atradās viņu saimniecības. Netālu kurzemnieku cietoksnis, baznīca un Jēkabpils/Jākobusštate, kur tagad uzcelts kurzemnieku pieminēklis Plimatas pilsētā (Plymouth). Šodien rajonu sauc par Courland.
 
Maksā ieskaita:
 • apmešanos viesnīcās
 • visas brokastis un vakariņas, bet ne pusdienas (brokastis ir bifē tipa, vakariņas bifē vai a la carte)
 • transporta izdevumus starp lidlaukiem/ostu un viesnīcām (“transferí”)
 • katamarāna (ātrkuģa) braucienu no Portovspeinas uz Skarborovu
 • lidojumu no Tobāgo uz Portovspeinu, atgriežoties mājās
 • glāzi vīna banketa vakariņās, Trinidedā
 • ierašanās sadraudzības kokteiļus abās viesnīcās
 • viesnīcas mūzikālās vakara programmas Tobāgo
 • viesnīcas dabas lekcijas Tobāgo
 • Kurzemnieku krastmales ekskursiju Tobāgo
 • gājienu uz putnu barošanas centru putnu rezervātā
 • transportu uz ekumēnisko dievkalpojumu
 • piedalīšanos visās salidojuma vakara programmās, ieskaitot Vecgada vakaru svinībās pie L.Kurzemes līča un kurzemnieku pieminēkļa
 • Kurzemnieku kreklu (vienīgi jānorāda lielums, S M, L, XL, XXL, bērnu lielumiem minot numuru, kā 8, 10, 12, 14, 16)

Maksā neieskaita:
 
 • pusdienas (Maltītes gan rītos, kā vakaros ir bagātīgas, bieži ļaudis nemaz neko daudz nevēlas pusdienu laika. Citu reizi pusdienas ir ieskaitītas kādā ekskursijā. Pusdienas katrs var pasūtināt viesnīcā atsevišķi, Portovspeinas viesnīcā, piem., tās izmaksās ap $13.
 • tūrisma rakstura ekskursijas, ko katrs sedz atsevišķi (Salidojumu vadība gan tās organizē un piedāvā, parasti caur vietējām aģentūrām. Piedalīšanās nav obligāta.)
 • personīgu apdrošināšanu, kas jākārto pašam uz savu roku
 
PIEMAKSAS
Var palikt Tobāgo vēl kādas dienas, pašam uz savu roku, piemaksājot summu katrai papildus dienai, kas ieskaitīs apmešanos, brokastis un vakariņas (arī var iekļaut pusdienas). Piemaksas cena atkarāsies no tā, cik personu istabā. Rakstīt!
Līdzīgi, personām, kas iebrauc Portovspeinā agrāk, 25.decembra pēcpusdienā vai vakarā, būtu jārēķinas ar piemaksu, apm. $75-$135 pa dienu (apmešanās - nakts no 25/26., brokastis 26.dec., arī var ieskaitīt vakariņas 25.dec.) .
Personām sniegs norādes, kā izmantot laiku. Arī var mierīgi atpūsties viesnīcā pie peldbasēna, jo kalnainā viesnīcas apkārtne ir patīkama.
Pilnu dienu aprēķina no pirmās dienas pēcpusdenas līdz nākamās dienas pēcpusdienai. Ja iznāk kāda nepilna papildus diena, piem., bez vakariņām, ir iespējams, ka var izkārtot kādu nelielu atlaidi.
 
Salidojuma pamatcenas ir aprēķinātas no 26.decembra vakariņām lidz 5.janvāra brokastīm. Dalībniekiem ir jāierodas Trinidedas Portovspeinas Piarko lidlaukā 26.decembrī, salidojums sākas Portovspeinā.
 
Blakus ekskursijām, kas jau ir ieskaitītas pamatplānā, salidojums piedāvā sekojošās:
Trinidedā
Karonī putnu rezervāts, brauciens ar laivu, lai redzētu sarkanos ibisa putnus nolaižamies pievakarē, arī citus putnus un kādreiz ari dzīvniekus, kā čūskas un mazus krokodilēnus/kaimanus (nav jābaidās). Putnu šajā gada laikā parasti ir daudz. Ap $22
Portovspeinas apskate: parlaments, Nacionālais muzejs, Karalienes parks, NAPA koncertzāle, botāniskais dārzs un vecā pilsēta. Portovspeinas panorāma no Fortkingdžordža. Piestāšanās centrā suvenīriem. Brauciens autobusā ar gidu. Ap $35-40
Dienvidasalas tūre uz asfalta ezeru un dabas rezervātu Sanfernando šogad varētu izmaksāt ap $40-50. Uz asfalta ezeru parasti ņem līdz peldkostīmu, lai varētu mērcēties siltajos ezera minerālūdeņos (un notīrīt sidraba rotas), kas sakrājas asfalta iedobumos.
Tobāgo
Ekskursija uz galvaspilsētu Skārborovu (bij.Jauno Flīsingenu, arī Jaunjelgavu), Fortdžordža muzejs (kur atrodas daži latviešu eksponāti), Skārborovas panorāma (bij.franču un holandiešu rajoni), pastaiga pa botānisko dārzu, pastaiga pa pilsētu - ap $17
Ekskursija uz Bukūrīfu un Pidženpointa pludmali, brauciens ar stikla dibena laivu virs koraļu rīfiem, pelde ar krāsainām zivīm (dod maskas, un arī 80.g.v.kūrlanderi ir pratuši tikt galā), pelde nailona basēnā (seklā vietā līča vidū, kur jauka pelde), vēlāk, iepazīšanās ar slaveno Pidženpointa pludmali un parku, kur viesojusies ari Latvijas valsts prezidente. Te vietējie vēlas no $70 - $95, ieskaitot arī pusdienas, bet parasti izdodas šo tūri izkārtot par $35 - $45, un pusdienas nopērk katrs atsevišķi stendos, kur ir visādi ēdieni, ātri, un ne tik ātri (tādi pavisam ātri Tobāgo nemaz nav…) Atceļā, piestāšanās pie Rabinsena Krūzo alas.
Dienas ekskursija pa Kurzemes piekrasti uz salas ziemeļiem un Šarlotvilli, ar koppeldi un piknika paveida pusdienām Pirātu ( Coerse jeb Kuršu) līcī. Piestāja pie Kastāras līča, brauciens caur kalniem un pasaules visvecāko rezervātu. Rēķināt $35.
Ekskursija uz ūdenskritumu, atceļā, piestāja dabas centrā Gudvudā, iepazīšanās ar vietējiem dzīvniekiem. Rēķināt $25 .
Brauciens ar laivu pa Lielo Kurzemes līci ar kurzemnieku karogiem, gar Kurzemes piekrasti, gar līčiem, ko sastapa kurzemnieki, iebraucot Tobāgo salā 17.g.s. No $20-30, atkarībā no tā, cik mums būs laika braukāt šajā dienā.
Uz putnu barošanu var nokļūt kājām, lai gan jāiet kādas 20 minūtes pa ceļu. Ja vēlas, var izmantot taksi, sasēžoties vairāķiem kopā, neiznāk dārgi. Taksi norunā iepriekš, šoferis atbrauc pakaļ norunātajā laikā.
 
 
Redzēt Pasauii!